Odchodzą

Pożegnaliśmy kolejnego „chełminiaka”, Pawła Darnowskiego, członka założyciela naszego Stowarzyszenia. Od pierwszej rocznicy internowania, 5 listopada 1983, aktywnego uczestnika spotkań w Chełmnie, następnie uczestnika śledztwa i procesu organizatorów jednej z najcięższych represji stanu wojennego jakiemu poddawani byli aktywni działacze podziemnej Solidarności, internowania pod pozorem ćwiczeń wojskowych w specjalnie zorganizowanych Wojskowych Obozach Internowania do 5 listopada 1982 do 2 lutego 1983, a służby czynnej do października 1984 r .
Paweł był niezwykle praktycznym i zrównoważonym w swojej działalności. Zapamiętamy Go jako kolegę i przyjaciela, który godził i łagodził skrajności zarówno z lewej jak i z prawej strony. Paweł od dłuższego czasu walczył z ciężką chorobą, a wszelkie cierpienia z nią związane znosił bardzo dzielnie, tak jak wszystko w życiu.
Wierzymy, że musiały się za Nim zamknąć drzwi na ziemi aby mogły się otworzyć bramy Niebios.
Pokój jego Duszy.