Uroczystości upamiętniające 42 rocznicę internowania do WOI odbyły się w kilku miejscach. Zaczynamy od Bydgoszczy. Przy współpracy z Delegaturą IPN spotkanie byłych internowanych w WOI w Chełmnie przy obecności Pani Naczelnik Delegatury, Edyty Cisewskiej, Przewodniczącego NSZZ”S” w Bydgoszczy, Sebastiana Gawronka i licznych delegacji odbyły się pod obeliskiem na skwerze POW. Okolicznościowe przemówienia wygłosili, Dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku, dr Marek Szymaniak, Przewodniczący SOI „Chełminiacy 1982”, Andrzej Adamczyk, Przewodniczący, Sebastian Gawronek zapewnił, że byli internowani pod pozorem ćwiczeń wojskowych zawsze mogą liczyć na poparcie „Solidarności” w ich staraniach o uhonorowanie KWiS.
Po uroczystości pod pomnikiem odbyło się posiedzenia Zarządu. Przyjęto kolejnych członków wspierających. Wystosowano również pisma do dyr. Archiwum IPN, Marzeny Kruk z oceną dotychczasowych działań w sprawie uhonorowania KWiS internowanych w innych WOI oraz do dyr. Biura Upamiętniania, Adama Siwka w sprawie kolejnych upamiętnień WOI.
Kolejne uroczystości odbyły się w Unieściu. Przy obelisku znajdującym się przy kościele pw. Matki Boskiej Gwiazdy Morza upamiętniającym WOI zgromadzili się byli internowania w towarzystwie licznych gości. Okolicznościowe wystąpienia mieli Wiesław Rybicki i Władysław Etc, w których przypomnieli powody internowania, warunki panujące w tych obozach oraz zapoznali zgromadzonych z aktualnym sytuacją byłych internowanych.
W towarzystwie przedstawicieli koszalińskiego ratusza oraz Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego byli internowani w WOI w Chełmnie spotkali się u stóp obelisku poświęconego wszystkim 13 WOI na koszalińskim cmentarzu. Zgromadzonych z aktualną sytuacją byłych internowanych pod pozorem ćwiczeń wojskowych zapoznali Władysław Etc i Wiesław Rybicki, nakreślił również plany upamiętnień kolejnych obozów, w tym w Koszalinie przy parafii cywilno-wojskowej pw. św. Marcina.
W Kaliszu, w siedzibie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Wielkopolska Południowa odbyło się spotkanie byłych internowanych w WOI w Głogowie i Rawiczu. Przewodniczący SOI „Chełminiacy 1982” zapoznał zgromadzonych z uprawnieniami przysługującymi im jako byłym działaczom opozycji antykomunistycznej represjonowanymi pod pozorem ćwiczeń rezerwy. zwrócił również uwagę na konieczność zrzeszani się celem łatwiejszego dopominania się swoich praw, wszyscy postanowili przystąpić do Stowarzyszenia jako członkowie wspierający. Spotkanie mogło się odbyć dzięki życzliwości Przewodniczącego Solidarności w Kaliszu, Bernardowi Niemcowi, któremu wręczyliśmy publikacje dotyczące Wojskowych Obozów Internowania.
Z kolei w Poznaniu 6 listopada, w Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956, odbył się „finisaż” wystawy „I nazywali to Wojskiem Polskim” autorstwa Instytutu Dziedzictwa Solidarności, która była tam prezentowana przez ostatnie 2 miesiące. oprócz kombatantów, uczestników „czerwca 1956” byli obecni również „pensjonariusze” WOI w Brzegu. Była okazja zapoznania zgromadzonych z aktualna sytuacją byłych internowanych oraz planami upamiętniającymi kolejnych obozów. Na zakończenie staraniem dyrekcji uczestnicy mogli się delektować słynnymi rogalami świętomarcińskimi.